ADVENTNÍ LINZ

Připravil jsem si tip na výlet s velkým předstihem. Venku sice zatím bují jaro, ale zima je tu co nevidět. Kam tedy vyrazit v zimě před vánoci na výlet? Loňský rok jsme v adventu navštívili Linz a tohle město opravdu stojí za vaši návštěvu.

V Rakousku kousek za hranicemi leží relativně velké město Linz (Linz – německy, Linec – česky), je to hlavní město Horních Rakous. A právě v průběhu adventu se město změní k nepoznaní a ponoří se do vánoční atmosféry.

Trhy

My jsme do Lince vyrazili autem. Můžete bezplatně zaparkovat na Uhrfarmarkt, kde je mnoho místa na parkování a je bezplatné. Dejte si ale pozor, protože parkoviště se rychle zaplní a poté byste museli hledat parkovací místo někde jinde. Lepší je si tedy přivstat a vyrazit dříve. Další možností je cesta vlakem. Vlaky vyjíždějí z Prahy ve směru Benešov u Prahy, Tábor, Veselí nad Lužnicí, České Budějovice, Linz.

Předpokládejme, že jste tedy vyrazili autem a auto nechali na zmíněném parkovišti. Následuje cesta na hlavní náměstí, ta vede přes most Nibelungenbrücke – tyčí se nad řekou Dunaj. Cesta od auta na hlavní náměstí vám zabere tak deset minut, můžete si ji zpříjemnit zakoupením kávy v pekařství Resch&Frisch. Pekařství se nachází po levé straně před tím, než vstoupíte na most ve směru k centru.

Nibelungenbrücke

Na hlavním náměstí jsou adventní trhy, ale na ty se podíváme později. Naším nynějším cílem je tramvaj na poutní vrch Pöstlingberg, trať je nejstrmější v Evropě. Lístek si koupíte přímo na tramvajové zastávce ve středu hlavního náměstí, lístek stojí 9,40 euro. Není to úplně nejlevnější, ale za ten majestátní výhled to určitě stojí. Navíc máte městskou dopravu po Linzi na 24h v ceně lístku. Tramvaj jezdí stále nahoru a dolů, cesta zabere + – 20 minut, jezdí vždy v celou a v půlce hodiny.

Výhled z Pöstlingbergu

Po návratu zpět na hlavní náměstí si můžete prohlédnout trhy a pak se vydat po hlavní třídě (Landstraße), kde je spousta obchodů a ulici zdobí adventní výzdoba. My jsme po chvilce odbočili z této ulice a šli se naobědvat do La Fiesta Linz (Magazingasse 10). Je to mexická restaurace, kde si můžete zakoupit polední bufet od 11:30 do 14:30 za 9,80 euro. Restauraci poznáte již z dálky podle jejich loga – tím je mexický knírek. Více informací si můžete přečíst na webových stránkách restaurace – http://www.lafiesta.at/. najíte se zde určitě dobře, je to klasická mexická kuchyně, takže můžete čekat fazole, kukuřici, chilli papričky, ruzné druhy tortill jako třeba nachos.

Landstraße

Rozhodli jsme se po obědě vyrazit do obchodního centra Plus City. Do toho se můžete dostat tramvají přímo z hlavní třídy. Jezdí tam tramvaj číslo 3. a 4. ve směru Schloss Traun a doveze vás přímo na zastávku Plus City.

Pokud si chcete ještě užít trhy, tak navštivte Volksgarten. Tyto trhy se nacházejí také přímo u hlavní třídy ve směru od hlavního náměstí.

Zpět k parkovišti se dostanete jakoukoliv tramvají ve směru Landgutstraße.

Cesta tramvají

V Linzi je určitě mnoho ještě zajímavších míst, ale my stihli jen výše uvedené místa. Pokud vám vyjde idealní slunné počasí jako nám, tak si tento výlet do Rakouska určitě užijete.

Napsat komentář