ARAŠÍDOVÉ ČOKO MÁSLO

Jako jsou lidé závislí na alkoholu, cigaretách a drogách, tak já jsem závislá na ořechových máslech. Myslím, že vystižení drogy a ořechové máslo je geniální. Nemyslíte?

Máslo můžete používat do různých pokrmů, sladkých jídel, na pečení, na snídani do kaše, prostě kamkoliv se Vám zachce. Nebo třeba jen tak.

Je ale pravda, že ne každému ořechová másla chutnají. Myslím si, že je to podobné jako s avokádem. Jsou lidé, kteří avokádo milují a pak jsou ti, kteří avokádo naprosto nesnášejí. Tak tohle je úplně to samé. Pak je tu ještě jedna věc. Záleží na tom, z čeho je máslo složené. Ořechová másla mám opravdu ráda, ale taky jsem narazila na některé, které prostě nesnesu. A že už jsem jich měla.

Proto jsem se rozhodla, udělat svoje vlastní a ke všemu čokoládové. To je prostě to nejlepší kombo, co mě mohlo napadnout. Chceš taky svoje vlastní máslo? Tak čti.

INGREDIENCE:

2 hrnky nesolených arašídů
3 lžíce másla
3 lžíce kakaa
1 vysokoprocentní hořká čokoláda

POSTUP:

Do mixéru vložíme arašídy, které rozmixujeme do lepkavé hmoty. Pokuste se při tom nezničit mixér. Poté přidáme do směsi kakao a máslo, které si rozpustíme ve vodní lázni. Vše znovu rozmixujeme dohladka. Nalámeme hořkou čokoládu na kousky, které také roztopíme ve vodní lázni. Když je čokoláda v tekutém stavu, přilijeme čokoládu do naší směsi. Znovu vše mixujeme, dokud máslo není řádně promíchané. Hmotu nalijeme do uzavíratelné sklenice.

V progresu.

Pěkně na lžíci!

Tak čau, budoucí závisláci!

tohle okementovali:

  1. Josef Kvásek

    Zdravím,
    Mám dotaz ohledně tohoto receptu. Přidává se někam kvásek?
    Děkuji za celou mojí rodinu, Váš velký příznivec Josef (pro Vás Pepa 😉)

Napsat komentář