BARBER SHOP – CUT THROAT KENNY

V barber shopu jsem nikdy nebyl. Barber shop = kadeřnictví pro muže, kde vám upraví účes, ale i vousy. U nas v Táboře, pokud vím, je pouze jeden barber shop, kde se musíte dopředu objednat. To není nic pro mě, protože vždy se rozhodnu spontálně, že potřebuji ostřihat, a to až ráno. Když vstanu a nesnesu pohled na své vlasy v zrcadle, je čas se jít nechat ostřihat. Řešil jsem to tedy vždy tak, že jsem chodil do obyčejného kadeřnictví, kde zaplatíte sto korun a za dvacet minut odcházíte s novým, povedeným / nepovedeným účesem. V Anglii je to jiné v tom, že ženy se musí téměř vždy objednat a muži chodí do barber shopu, kterých je tu až příliš mnoho. Moje vlasy už nutně potřebovaly upravit, tak jsem si na internetu našel barber shopy v okolí a do jednoho z nich vyrazil.

Podle hodnocení uživatelů googlu, je v Oldhamu nejlepší Barber shop s názvem Cut Throat Kenny. Pyšní se hodnocením pět z pěti. Stál jsem tedy před vstupními dveřmi. Exteriér obchodu vypadal tak, že zde snad ani žádný barber shop není. Na dveřích obchodu byla vyvěšena pouze otevírací doba, která tvrdila, že je dnes otevřeno. Vzal jsem tedy za kliku, otevřel dveře a ocitl se v jiném světě.

Zůstal jsem stát v úžasu. Interiér barber shopu byl zařízen ve stylu man’s cave. Masivní dřevěná podlaha, zdi obloženy cihlami a dřevem. Strop byl celý polepený vystriženými dívkami z časopisu Playboy. Místnost to byla malá a útulná. Dominovaly ji čtyři chromovaná, kadeřnická křesla, která byla čalouněna kůží. Naproti každému křeslu byla velká zrcadla s dřeveným rámem. Pod zrcadly byl dřevěný pult a na něm obdélníky s umělým trávníkem, kde si kadeřníci odkládali své kadeřnické vybavení. V místnosti byly také dřevěné schody do druhého patra. Jako první mě přivítal místní hlídač. Tím byl malý, černý buldoček Lemmy. Následoval první kontakt se zaměstancem. Ptal se mě zda si dám kávu nebo čaj. To mě trochu zaskočilo, přece jen jsem to úplně neočekával, když jsem celý život chodil ke kadeřnici “za stovku”. Všichni kadeřníci měli plné ruce práce, tak mi dali na vybranou, jestli chci počkat na dřevěné lavici, která byla zády od kadeřnických křesel nebo zda si chci jit zahrát o patro výš stolní fotbal nebo kulečník. Já jsem zůstal konzervativnější a v klidu si dopil kafe na lavici. Sotva jsem dopil přišla na mě řada.

Byl jsem z toho, jak sdělit svůj požadavek na účes, trochu nervózní. I u nás s tím mám problémy a kadeřnici raději vše odsouhlasím. Před tím, než jsem tedy do barber shopu šel, jsem se vybavil anglickými frázemi a několika fotkami v iPadu. Viděli jste někdy epizodu ze seriálu Peaky Blinders? Právě hlavní postava seriálu Cillian Murphy, který hraje jistého Thomase Shelbyho, má účes, po kterém jsem toužil. Můj kadeřník byl muž v mém věku, vlastně všichni zaměstananci byli mladí. Začal jsem tím, jestli zná Peaky Blinders? Znal a dokonce je i fanoušek, takže já jsem měl vyhráno a nemusel jsem mu nic víc vysvětlovat.

Nemám rád, když je během stříhání takové to trapné ticho, to naštěstí nenastalo. Lehce jsme našli společné téma, protože kadeřník byl bývalý cyklista a dokonce byl se svým bratrem na deset dní v Praze. Z Prahy si toho tedy moc nepamatoval, protože s jeho bratrem zjistili, že cena alkoholu v České republice je oproti Anglii až směšně nízká, takže většinu času strávili pod silným vlivem. Můj účes dělal téměř hodinu, navíc mi poradil, jaké přípravky používat a jak s nimi pracovat. A výsledek? Více než dobrý.

Byl jsem hodně zvědavý také na cenu, protože mi kolegyně říkala, že platí u kadeřnice nehorázné sumy. Byl jsem tak psychicky připraven na částku 50 liber a víc. Přistoupil jsem tedy ke kase, na kterou visel nápis “GIVE US YOUR MONEY!” a čekal, kolik mi kadeřník řekne. Řekl: “It’s 15 pounds.” Z toho jsem byl tak v šoku, že jsem mu dal 20 liber a nic nechtěl zpět.

S tímto barber shopem mám tedy jen pozitivní zkušenost. Postarají se vám dobře o vlasy / vousy v příjemném prostředí a ještě si u toho psychicky odpočinete. Odcházel jsem a loučil se se mnou nápis na zdi u dveří: “WE ARE ONLY AS GOOD AS YOUR LAST HAIRCUT”.

Napsat komentář