BOUBÍN

Ve středu 2.8. na přelomu prázdnin jsme s Denisou vyrazili na výlet. Naším cílem byla rozhledna na vrcholu stoupání Boubín. Boubín se tyčí do výšky 1362 metrů nad mořem, čekal nás tedy pěkný výšlap.

 

 

 

 

 

 

Probudili jsme se do deštivého rána, což nás trochu překvapilo, protože předešlí den bylo téměř 35 stupňů. Předpověď hlásila, že má v devět hodin přestat pršet, takže jsme dodělali svačinu, vzali „fofrhole“ (rozuměj trekingové hole), sedli do auta a vyjeli směr Šumava. Do navigace v autě jsem zadal vesnici jménem Buk, leží za levou odbočkou po projetí vesnice Šumavské Hoštice. Po příjezdu do Buku jsme měli radost z toho, že přestalo pršet, ale zároveň nás vyděsil ukazatel turistické stezky, který kázal, že na vrchol Boubína je to téměř 13 kilometrů. 26 kilometrů chůze by na nás bylo určitě příliš, tak jsme rychle improvizovali a rozhodli se přejet ještě o kousek dál ve směru k Boubínu a to k Chatě Veselka. Od Chaty Veselka po červené turistické stezce měřila naše trasa k vrcholu okolo osmi, respektive šestnácti kilometrů.

Zaparkovali jsme tedy auto u cesty a vyrazili jsme vstříc vrcholu Boubín. Samozřejmě nás přivítala krásná šumavská příroda, která lemovala naší cestu až k vrcholu. Pár set metrů od auta na nás začali útočit ovádi, což nás překvapilo a po chvilce ohánění jsme se dali během na zběsilý únik. Od začátku naší trasy jsme mírně stoupali, ale po cirka dvou kilometrech začalo stoupaní nabírat na obrátkách a po chvilce jsme lezli skoro po čtyřech. Míjeli jsme jeden rozcestník za druhým a vrchol byl pomalu v dohledu.

Na vrcholu Boubína se před námi tyčila dřevěná rozhledna, která měří 21 metrů a její vrchol je ve výšce 1362 metrů nad mořem. Byli jsme zvědaví, kolik bude stát vstupné, zda to bude stejně hodně, jako na Stezku korunami stromu na Lipně. Byli jsme překvapeni, protože vstupné je zcela zdarma. Po zdolání 109 schodů se nám již naskytl úžasný výhled. Z rozhledny se otevírá výhled na celé panorama Šumavy – (Libín, Kleť, Chlum, Bobík, Hochficht, Plechý, Stožec, Třístoličník, Luzný, Černá hora, Poledník) na jedné straně a do nitra Čech (Vimperk, Brdy, Temelín, Hluboká nad Vltavou) na straně druhé. Za dobré viditelnosti lze spatřit i Alpy, ty jsme kvůli oblačnosti bohužel neviděli.

Po prozkoumání všech výhledů jsem se otočili na patě a vyrazili stejnou cestou v protisměru zpět k místu, kde jsme naši pouť na vrchol zahájili. Stihli jsme ještě piknik na jedné z mýtin, která se nám nabídla při cestě dolů.

Pokud tedy chcete zažít krásnou šumavskou přírodu, být fascinováni užasnými panoramaty nebo třeba spálit přebytečné kalorie, tak můžete vyrazit na stejný výlet, jako my.

Napsat komentář