CO NOSÍM V BATOHU?

Ještě nedávno jsem nosil obyčejný batoh značky Adidas, který jsem už doslova nesnášel. Byl to takový ten „výprodejový“ za 500 korun, který jste mohli koupit v téměř každém obchodu se sportovními potřebami. Začal jsem tedy na internetu hledat nový batoh. Rozmýšlel jsem se mezi batohy od Fjällräven a od německého Pinqponqu. Co jsem si vybral a co v batohu nosím si můžete přečíst níže.

Pinqponq Cubik Large 22l

Nakonec jsem si vybral batoh od Pingponqu a to rovnou ten největší z řady Cubik o objemu 22 litrů. Oproti Fjällrävenu se mi líbil tím, že drží tvar a hlavně má pevné, polstrované popruhy, takže je pohodlný i na dlouhé nošení. Uvnitř je opravdu hodně kapes. Základ tvoří jedna velká, v ní je jedna menší například na tablet a ještě jedna, který je na notebook a dokumenty. Také je tam malá kapsa, která je na zip, poté jedna postranní kapsa uvnitř a dvě postranní kapsy z vnější strany. Ještě je zepředu jedna velký síťová kapsa a jedna kapsa, která může sloužit třeba k uschování nabíjecích kabelů. Z tohoto batohu můžete mít radost i z environmentálního hlediska, protože je vyroben z přesně 33 PET lahví. Jedinou nevýhodou batohu je cena, která je na hodnotě téměř 4000,- korun.

Elektronika

Batoh mám nacpaný elektronikou. Základ tvoří 13″ Macbook Pro, včetně napájecího kabelu MagSafe. IPhone SE s uložištěm o velikosti 32GB, k iPhonu samozřejmě USB kabel včetně síťového adapteru. K nabíječkám mám ještě adaptér na zásuvky standartu Commonwealth. v Anglii „must have“ věc. Na cestách je potřeba energie, k tomu mám powerbanku, která v sobě ukrývá kapacitu 10000mAh. IPhone tak z 0 na 100% nabiju 5x až 6x.

Literatura a dokumenty

V batohu nosím skicář od české firmy Papelote s gumou ve které mám technická pera Sakura micro ve třech velikostech – 01, 03, 05.  Nechybí tam ani knížka, kterou zrovna čtu. Teď je to kniha od Umberta Eca – Focaultovo kyvadlo. Ještě tam mám cestovní pas, který tam uschovávám raději pořád, protože bych ho určitě zapomněl doma, když bych ho zrovna potřeboval.

Napsat komentář