MIDORI TRAVELER’S NOTEBOOK

Minulý rok jsem měl dilema. Měl jsem spoustu věcí zapsaných v kalendáři na počítači, v telefonu, ale také na různých papírcích všude možně. Potřeboval jsem vše sjednotit, abych to měl vše pěkně pohromadě na jednom místě. Stál jsem tedy před rozhodnutím, zda vše psát do digitálního kalendáře nebo si pořídit papírový diář. Na internetu jsem objevil pěkný diář od Japonské firmy Traveler’s Company s náplněmi MD Paper (Midori). Přál jsem si ho tedy k Vánocům a dostal ho od Denisy.

Dostal jsem ho ve standardní velikosti (vyrábí se i menší velikost passport) v hnědé barvě s měsíčním diářem na rok 2018. Diář funguje jako náplň, kterou k deskám, které jsou vyrobeny z mírně ošetřené hovězí kůže, připojujete systémem gumiček. Máte na výběr z několika typu diářů – měsíční, týdenní a vertikální týdenní. Příští rok si koupím týdenní diář, protože v měsíčním jsou poměrně malé kolonky, takže musím psát drobným písmem, aby se mi ke každému datu vše vešlo, nedej bože, když se něco změní a musím to původní přeškrtnout.

Můžete si dokoupit celou řadu náplní, které postupně napojujete pomocí gumiček. Já jsem si dokoupil dva čisté sešity, skicář, kartonový sešit, spojovací gumičky, post-in štítky, složku z tvrdého papíru a plastovou kapsu, která se nalepí vně do desek. Náplní je mnohem víc a vybere si zajisté každý.

K původnímu diáři jsem ještě dostal lněný obal, do kterého si celý diář můžete schovat třeba do kufru nebo batohu. Je součástí z jednoho prostého důvodu. Desky jsou vyrobené v podstatě ze surové kůže, takže pokud vám desky zmoknou mohou ze začátku pouštět barvu a ušpinit vám tak ostatní věci. S tím jsem se naštěstí nikdy nesetkal. Jelikož se jedná o kůži, je na ní vidět každé škrábnutí a kůže časem “dozraje”. Vytvoří tak unikátní patinu, která se v průběhu času mění.

Hodně se mi líbí, že si můžete desky vyplnit čemkoliv chcete a jste omezeni jen svou fantazií. Můžete tak personifikovat celý deník / diář, jak jen chcete. Všechny papírové části jsou vyrobené z vysokogramážního, kvalitního papíru. To jsem ocenil, protože vše zapisuji inkoustovým perem Lamy. Celý komplet působí minimalisticky a jedná se opravdu o kvalitní výrobek. Nevím proč, ale mám pocit, že to je, jak zápisník Indina Jonese.

Problém je, že je to docela drahá sranda, protože se všemi náplněmi se cena vyšplhá skoro ke 3000 korun. Na druhou stranu si dovolím tvrdit, že vám desky vydrží celý život a kupujete pouze nové náplně, když je popíšete.

Napsat komentář