NARCOS

Říká vám něco jméno Pablo Escobar? Pokud ne, tak to byl jeden z největších kriminálníků 80. let minulého století. Byl to největší kolumbijský drogový baron a dokázal nashromáždit takové bohatství, že ho časopis Forbes zařadil na sedmé místo v žebříčku nejbohatších lidí planety. Já ho znal pouze jako drogového obchodníka, ale více podrobností jsem o něm nevěděl. Na Netflixu jsem narazil na seriál Narcos, který je zařazen v ČSFD na třetím místě v žebříčku nejlepších seriálů. Na IMDb má dokonce hodnocení 8.9 z 10. Po dlouhé době jsem tak narazil na seriál, který jsem doslova hltal.

Seriál začíná počátkem kariéry Pablo Escobara a jeho bratra, kde ve třetí sérii končí smrtí drogového barona. Vše je inspirováno reálnými událostmi. Přemýšlel jsem, zda napsat, že seriál končí smrtí, ale to, že Escobar zemře, tušíte od prvního dílu nebo to jednoduše víte, pokud znáte životní příběh Escobara podrobněji. Mimo to, seriál vlastně smrtí Escobara nekončí. Připravuje se totiž čtvrtá série, která se bude odehrávat v Mexiku.

Příběhem vás provází dva DEA agenti Steve Murphy a Javier Peña, kteří se prvně potkají právě v Kolumbii, kde se hlavní část příběhu odehrává, a kam je Murphy převelen z Floridy. V momentě setkání vše začíná, a od začátku se nestačíte divit, čeho všeho byl Escobar (a nejen on) schopný, a co všechno mu procházelo. Příběh je plný zvratů a překvapení, akce a chvílemi vás děsí. Čeho zásadního jsem si všiml hned od prvního dílu? Toho, že na tomto seriálu Netflix nešetřil. Krásné prostředí Kolumbie, mnoho filmových efektů a Pedro Pascal v roli agenta Peñi (mohli jste ho vidět i v Game Of Thrones). Na seriál se jednoduše dobře kouká a nic vás neruší. Zajímavým prvkem jsou retrospektivní fotografie, které jsou pořízené z průběhu “honu” na Escobara.

Seriálu však mnoho recenzí vytýká, že ukazuje Escobara jen ve špatném světle a zapomíná na to, že pro Kolumbii udělal spoustu dobrého. Dalším problémem prý je, že Escobar měl v seriálu zemřít v první sérii a ne až ve třetí. Seriál je tak podle některých uměle natahovaný. To mi nepřišlo, protože se stále dozvídáte nové věci, objevují se nové postavy a během sledování jsem se nenudil ani jednou.

”I’m not rich, I’m a poor man with money’’ – Pablo Escobar

Pokud tedy nevíte na co se dívat, nebo jen chcete u něčeho prokrastinovat, tak je seriál Narcos perfektní volbou. Najdete jej na Netflixu.

Napsat komentář