NOC LITERATURY TÁBOR

Noc literatury je čtenářskou událostí, kterou pořádá projekt Česká centra (posilují dobré jméno České republiky ve světě, projekt Ministerstva zahraničních věcí). Ambicí projektu je představovat návštěvníkům současnou evropskou literaturu netradičním způsobem a zároveň oživit večerní město přitažlivou akcí. Na různých místech města během jednoho večera čtou známé osobnosti ukázky ze zajímavých knih. Trojí atraktivitou projektu, tedy spojením zajímavého textu, neobvyklého místa a originální prezentace je usilováno o vytvoření jedinečného kulturního zážitku pro širokou veřejnost a vstupné je zcela zdarma.

Tábor je jedním z 59 českých a 24 zahraničních měst, kde se 14.6. odehrávala Noc literatury. V Táboře to byl již 5. ročník, ale i ten letošní byl něčím výjimečný.

Četlo se na šesti místech, konkrétně v loděnici veslařského klubu u Jordánu, v Galerii 4MAT, v Coworking centru Univerzita, v Divadle Oskara Nedbala, v Gymnáziu Pierra de Coubertina a samozřejmě také v táborské knihovně, ve třetím poschodí.

Na každém místě se četla jiná kniha:

  • Městská knihovna Tábor – Griet Op de Beecková: Pojď sem, ať ti můžu dát pusu
  • Galerie 4MAT – Joachim Meyerhoff : Kdy bude konečně zase všechno takové, jaké to nikdy nebylo
  • Divadlo Oskara Nedbala – Arturo Peréz-Reverte: Tango staré gardy
  • Coworking Tábor – Mechthild Gläserová: Strážci příběhů
  • Gymnázium Pierra de Coubertina – Helen Oyeyemi: Dívka jménem Boy
  • Veslařský klub Jordán – Robert Seethaler: Celý život

Na všech výše zmíněných místech se začalo číst v 18:30 a ukázky se předčítali až do 21:30.

Městská knihovna Tábor

Galerie 4MAT

A kdo letos četl ukázky z knih? Byl jím například Martin Myšička (charismatický herec a umělecký šéf Dejvického divadla), překladatelé Ladislav a Petra Nagyovi nebo třeba mladá youtuberka Eva Adamcová (@Flabgee).

Při vstupu na vaše první stanoviště jste obdrželi papír, kde jste našli mapu všech míst, kde se četlo. Vyznačen byl také prostor, kam jste mohli sbírat razítka. Získaly jste je při vstupu na jednotlivá místa, kde se četlo. Jestliže jste sesbírali razítka všech míst, mohli jste se zúčastnit slosování o knihu dle vašeho přání.

Občerstvit jste se mohli v Galerie-Knihkupectví Baobab v Táboře, kde jste si mohli zakoupit i kteroukoliv z předčítaných knih.

A pokud jste se letos nezůčastnili, tak to budete moc napravit nadcházející rok, teď už totiž víte čeho budete součastí.

Napsat komentář