SPIŽÍRNA 1902

Měli jsme cestu do Prahy, přičemž nás napadlo navštívit novou kavárnu v Praze na Vinohradech. Kavárna pro všechny milovníky instagramu. Určitě hlavně blogerky a blogeři si tu přijdou na své. Kavárna se zajímavým, ale vkusným interiérem, které dominuje tapeta zobrazující přírodu, nebo dřevěné stoly a doplňky. Opravdu je se na co dívat.

Nabídkové menu se dennodenně liší a obměňuje. Naše nabídka představovala samozřejmě stálé druhy káv, nápojů a poté denní menu, které zahrnovalo například rajčatovou polévku, zeleninový krém, kuskus s kuřecím masem a zeleninou, jogurt s ovocem a granolou, nebo míchaná vajíčka. Od pěti hodin připravují jednohubkový bar, který se skládá z „krátkých a dlouhých špejlí“. Po celý den má také kavárna připravené sladké buchty, chleby nebo koláče.

Objednali jsme si cappuccino, dvě filtrované kávy, dva zeleninové krémy a rajčatovou polévku. Kávu umí a chutná velmi dobře. Ne, že bych byla nějaký specialista přes kávy, ale chutnala nám. Co nás moc neokouzlilo byl zeleninový krém, který měl konzistenci spíše polévky, než krému. Ale jelikož je v dnešní době módní být vegan, tak i tato kavárna se tomu přizpůsobila a krém byl veganský. A aby veganský krém byl opravdu krém, tak by určitě nestál padesát korun. Možná by se k tomu mohl podávat kus pečiva, ale kavárna je nová a jistě se bude chtít zlepšit. Rajčatová polévka byla chutná a dobrá a byla také pro vegany. Je dobré, že i kavárny a některé restaurace dokážou lidem vyjít vstříc, když se rozhodli změnit jejich formu stravování a životního stylu. Jakou je třeba Spižírna 1902.

Na co nesmím zapomenout, je také milá obsluha, kterou nenajdete jen tak někde. Pořád se hezky usmívají, mile se chovají a za to jim patří statisíce hezkých bodů navíc. Možná i zlatý bludišťák. Tenhle článek mi trošku připomíná gastronomickou recenzi, ale z poloviny tomu tak trochu je. To je proto, abyste se mohli inspirovat, kam zajít na dobré jídlo nebo kávu.

Napsat komentář