STEZKA KOURUNAMI STROMŮ

Ideálním tipem na výlet může být šumavská Stezka korunami stromů na vrcholu kopce Kramolín. Stezka je otevřená denně. Otevírací doba se liší dle měsíce, pokud ale budete stát před vstupem v deset hodin ráno, nemůžete nic pokazit. Zarazit vás může vyšší cena, za jeden vstup totiž zaplatíte 210 korun.

A co vlastně Stezka korunami stromů je? Stezka korunami stromů je 675 metrů dlouhá dřevěná stezka s několika adrenalinovými a didaktickými prvky, s vyhlídkovou věží a s 52 metrů dlouhým suchým tobogánem.

Nejlepším výchozím bodem vašeho výletu bude městečko Lipno nad Vltavou, kde se nachází centrální parkoviště, za které se nic neplatí. Teď vás již čeká cesta na vrchol Kramolína, kde se Stezka korunami stromů nachází. Můžete jít pěšky (na vrchol je to jen 1,5 km po značené stezce lesem), pokud jste lenivější, můžete využít lanovku nebo takzvaný „Stezkabus“ (jednosměrná jízdenka – 95 korun, obousměrná 110 korun).

Suchý tobogán, který je nejdelší v České republice.

Na vrcholu Kramolína se ocitnete před vstupem, kde musíte zaplatit vstupné, jinak se dál na stezku nedostanete. U kasy si můžete zdarma zapůjčit klíč od dřevěné klece, kde můžete uschovat své domácí mazlíčky, protože ti na stezku nesmí. Zakoupit můžete také jízdenku na suchý tobogán. Ten vidíte již po dosažení vrcholu Kramolína, je to zakroucený tobogán, který vede z vrcholu stezky zpět k pokladně. Jízdenka na tobogán stojí 50 korun.

Po zaplacení všech poplatků vás terminál vpustí na stezku a vy se vydáte po dřevěných prknech nad vrchol okolních stromů. Během cesty vás poutají různé informační tabule, které vás obohatí o informace týkající se přírody, její ochrany a také informacemi o stavbě stezky.

Dřevěná stezka

Také vás cestou po stezce zaujmou odbočky, kde najdete zážitkové stanice s různými lanovými prvky – těmi jsou různé atrakce ve vysoké výšce, ale jsou zcela bezpečné a nebezpečí vám nehrozí, ale rozhodně vás zabaví. Po dosažení vrcholu vás čeká úžasný výhled na Šumavu, Novohradské hory, Lipno a Alpy. Dolu jdete v protisměru cesty nahoru, ale pokud jste si zakoupili jízdenku na tobogán, čeká vás rychlý sešup dolů. Jedete na černém, textilním polštáři, takže se nemusíte bát, že byste se spálili.

.

Cestu zpět do Lipna nad Vltavou můžete absolvovat v protisměru cesty, kterou jste šli nahoru na Kramolín (pěšky, lanovkou nebo Stezkabusem) nebo můžete jít oklikou přes les a dál po cestě až k Ubytování Villa Park Lipno č.p.200. Sejdete dolu přímo k Lipnu a na nábřeží se můžete občerstvit v místní restauracích. Doporučil bych H&M Steak Restaurant, kde si můžete dát pizzu, burgery, těstoviny nebo české klasiky za rozumnou cenu. Po jídle se můžete vydat přes přístav, kde kotví plachetnice a to už jste na dohled centrálnímu parkovišti.

více inforamcí na stránkách – www.stezkakorunamistromu.cz

Napsat komentář