STRANGER THINGS

O tom, že Stranger Things je seriál vysílaný na Netflixu jsem věděl už nějaký ten pátek, nikdy jsem si ale žádnou epizodu nepustil i přes to, že mi tento seriál moje sestra neustále doporučovala. Přiměl mě k tomu až banner, který na mě vyskočil, když jsem si chtěl pustit film právě na Netflixu. Banner hlásal: „Stranger Things 2!“. Zaujali mě na něm čtyři kluci na kolech, kteří ze silnice koukali směrem k nebi, kde se blýskalo. Podíval jsem se tedy na trailer a usoudil jsem, že tomuto americkému počinu od bratrů Dufferových šanci dám.

Seriál se odehrává v 80. letech minulého století v městečku Hawkins, v Indianě. Hlavní aktéři příběhu jsou čtyři chlapci, kteří jsou nejlepšími kamarády. Ve škole nejsou příliš populární, protože nejsou jako ostatní, označit by se dali za „nerdy“. Zajímají se o technologie, čtou a mají rádi vše ohledně fantasy.

Zápletka začíná, když se jeden z chlapců ztratí a začne se vyšetřovat jeho zmizení. Vyšetřovaní vede místní šerif Jim Hopper, který si myslí, že se chlapec pouze ztratil v lese. Do příběhu vstupuje další postava, tou je mladá dívka ve věku party čtyř chlapců. Jmenuje se Eleven, zkráceně El. Tato dívka unikla z „Hawkins Laboratory“, která je prezentována veřejnosti jako oddělení energetiky, ve skutečnosti to je federální komplex, kde se experimentuje s psychokinezí.

Co je Eleven zač a kam zmizel Will? To se dozvíte v průběhu první série. Druhá série již také nedávno spatřila světlo světa a má o jeden díl více než série první, epizod je tedy devět. Navazuje na sérii první, ale odehrává se rok po událostech z předešlé série.

Pravdou je, že první tři díly mě nebavili. Nic moc zásadního se nestane a čekáte na nějaký zvrat, ten se ale naštěstí dostaví a seriál vás začne bavit a bude chtít vědět víc a víc. Mě nejvíce zajímalo, co se přesně odehrává v laboratoři na okraji městečka a během dvou sérií jsem se v podstatě vše dozvěděl. V průběhu sledování si začnete klást otázky a postupem času na ně seriál odpovídá, rozhodně neodpoví na všechno, protože autoři připravují půdu na třetí sérii. Navíc se mi hodně líbí zasazení seriálu do 80. let, období studené války dodává seriálu na tajemnosti. V Česko-Slovenské filmové datábázi má seriál dokonce hodnocení na úrovni 91%! Pokud vám tedy nevadí sci-fi, potemnělá atmosféra a hodně napětí, tak vám mohu Stranger Things s radostí doporučit.

Napsat komentář