STRÁNKY A SÍTĚ, KTERÉ SLEDOVAT

Každý z nás stráví hromady času nad sociálními sítěmi. Projížděním stránek, scrollováním nahoru a dolu, prohlížením obrázků, klikáním na to se mi líbí, špehováním ostatních lidí, odesíláním zpráv, sledováním videí a dalších milion věcí. Dělá to každý z nás, jo i já.

Já nevím, ale mě si ulovil Instagram. Nejenže je tam spoustu hezkých a zajímavých informací (samozřejmě, když víte, kde hledat), ale co mě na tom vážně baví, je tvořit tam fotkami svoje vzpomínky, zážitky a chvíle. Ani tak nemusím profily, které jsou takzvaně všední. Raději si prohlížím profily, které vypadají obyčejně, ale v závěru vůbec nejsou, když z nich pochopíte tu jednoduchost. Ono utvořit hezký, zajímavý a vkusný profil na Instagramu, není úplně nic lehkého. I když se to tak možná může zdát. Doteď bych si ten svůj představovala úplně jinak, ale i tak jsem ráda za tolik fotek, kterýma jsem ho mohla zatím naplnit. A taky cením, když fotka nemá padesát tisíc úprav, ale je vyfocená v originále, to se mi taky dost líbí, ale na druhou stranu, dokázat upravit vzhledně fotku, to taky stojí dost práce. Instagram je také dobrá inspirace ohledně receptů různých druhů. Foodblogerek a foodblogerů je tam nespočetně mnoho, že ani nebudete vědět, který si vybrat.

Máte rádi časopisy? Tak mám pro vás jeden super tip! Co takhle Forbes? Forbes je magazín, který vydává americká společnost Forbes. Forbes má vlastní sídlo v New Yorku na známé Páté avenue. Vychází více než 6 miliónů výtisků ve světě. A jako Česko jsme se také dočkali české verze, která je pod vedením bývalého šéfredaktora Hospodářských novin Petra Šimůnka. Forbes se zajímá hlavně o budoucnost, úspěchy lidí, vědecké objevy, moderní technologie, inovace, bohaté lidi a o chytré, nové a zajímavé informace ze světa. A právě nejen v časopise, ale i na forbes.cz najdeš inspirativní a zajímavé články. Například jak být lepší nebo speciální články ze života. Na forbes.cz se také můžeš zaregistrovat pro forbes espresso, kde na e-mail obdržíš většinou každé ráno newsletter s různými zajímavými články, které jsou většinou v angličtině. A je to fajn, když si můžete kvalitně přečíst, co se právě teď děje ve světě.

Pokud rádi sledujete filmy, tak stránka Little White Lies se vám bude líbit. Magazín z Londýna, který popisuje filmy a píše různé články. Nabízí také k poslechu zajímavé podcasty.

A můj jeden z nejoblíbenějších blogů? Je příjemná holka Anna z Hradce. Líbí se mi její tvorba a názory. Mám ráda její neobvyklý styl psaní a focení. Mrkněte na její fotky z analogu, jo ty se mi vážně moc líbí! A taky skvělý názor na udržitelnou módu, to taky určitě stojí za to, si přečíst.

To by to bylo, aby v článku nebylo i jídlo. To je těžké, vybrat oblíbenou inspiraci ve stránkách nebo blogách o jídle. Ráda sleduju HungryHaley, Feastingonfruit a DeliciouslyElla z těch zahraničních a z českých se mi líbí Inspiredkitchen, Kitchenette, P G foodies, My cooking diary nebo A co teda jíš?. Ale je jich spoustu, mnoho blogerů a receptů se dá pohledat na Instagramu nebo Pinterestu.

A to je další věc, která je skvělá a požírá čas.

Účet na Pinterestu mám, ale upřímně, už tam moc nechodím. To je tak, abyste u toho strávili hodiny a hodiny, a ve výsledku si našli třeba jen nějakou informaci nebo zajímavý článek a nikdy neměli dost. Je tam toho tolik, že obrázek tě přiměje k tomu, buď přečíst článek pod ním, a nebo ho alespoň rozkliknout a ještě ho zařadit do svojí vytvořené skupiny na zdi. Je to dobrý, když jste nemocní, nebo musíte ležet a vážně nemáte, co dělat. Protože ve skutečnosti zjistíte, že články vás nebaví moc číst, ale fotky vás nutí dál scrollovat dolů. Jako Instagram. Ale není to vždy jen o mrhání času, to vůbec, jen musíte vědět, jak na to.

A jseš dost fresh na další stránku? Snad jo, protože právě Refresher je fresh web pro fresh lidi. Refresher se zajímá o hudbu, filmy, módu, technologie a další zajímavý věci. Najdeš tam toho opravdu spoustu před cestování, auta, knihy, podnikání, prostě tolik věcí, že by ses tam měl někdy mrknout. Ale bacha na čas!

Napsat komentář