TOP 3 KAVÁRNY V TÁBOŘE

Máte rádi kávu, dorty nebo čokoládu a pocházíte blízko jihočeského města Tábor? Jestli ne, tak si udělejte výlet do opravdu pěkného místa! Rozhodovala jsem se, jestli mám kavárny seřadit od té, co mě nejvíce zaujala, a která je velmi dobrá nebo mišmaš. Seřazeno to od té nejlepší nebude, protože každá má něco, v čem je bezkonkurenčně nejlepší.

 

KÁVOVÁ ZASTÁVKA

Kávová zastávka se nachází v Budějovické ulici směrem na Křižíkovo náměstí po pravé straně. Tato kavárna má krásný interiér zahrnující stoly z palet, obrazy, vintage věci a obrovskou křídovou tabuli. Tabule se většinou každý měsíc obměňuje různými nákresy a optimistickými věcmi. Otevřeno je zde pondělí až pátek od osmi do šesti hodin. Kávu si můžete odnést s sebou dle Vašeho výběru. Zde si můžete koupit i balenou zrnkovou kávu, mlýnky, termohrnky, baristické pomůcky, magazíny nebo plátěné tašky se symboly kávy. Skoro vše, na co si vzpomenete. Nejenom, že si tyto všechny věci můžete koupit přímo v kamenném obchodě, ale také na eshopu  www.kavovazastavka.cz . No, a teď to o čem je vůbec tento článek. Kávu tu naleznete opravdu jakoukoliv od espressa, cappuccina, americana, filtrovanou kávu nebo třeba ledovou. Je tu velice milá a příjemná obsluha, která Vám nabídne domácí sušenky nebo čistou lahev vody zdarma. Dort, koláč nebo sušenku si můžete zakoupit dle denního výběru. Obsluha Vám sdělí informace o kávě, kterou jste si vybrali. Je to hezké, když víte, co pijete a člověk je schopný Vám o tom dát nějaké informace. Když Vám to zrovna nesdělí, není na škodu otevřít pusu a zeptat se, pokud o to máte zájem. Jestli sníte o kávě, která Vám přistane na stole s krásným coffee artem, tak to sem musíte zavítat. Cappuccino s vymazleným coffee artem je jasná volba. Je skvělé, že do kavárny můžete vzít i svého psa, kočku nebo bůh ví, co se ještě venčí. Káva je prostě skvělá a kvalitní.

 

Byl hlad.

 

Plakát.

 

 

CAFÉ BUDÍK

Jen málokdo ví, kde se nachází Budík. Pro spoustu lidí je to dost velké bludiště. Kdo zná ale Staré město, tak určitě nebude mít problém. Kdo Staré města nezná, s mapou v ruce, online mapy nebo pár slovy od kamaráda, to také určitě zvládne. Když přijdete na Žižkovo náměstí, kde uvidíte sochu Jana Žižky, pohledem najdete restauraci u Zlatého lva. Po pravé straně této restaurace uvidíte dlouhou ulici směrem dolu. Půjdete ulicí, kde se budete dívat na pravou stranu a uvidíte růžový, takový cukrově růžový dům. Tak přesně to je Budík. Budík, který sídlí v Kotnovské ulici. Otvírací doba Budíku je od deseti do šesti v pracovní dny a o víkendu mají otevřeno od deseti do sedmi. Kávu tu mají velmi dobrou od značky Bon-bon, která Vám určitě napoví, že tu prodávají i ty známé čokoládové bonbóny. A ten kdo neocení kávu, si zde může dát třeba horkou čokoládu. Čokoláda je to opravdu ta hustá, kterou si můžete dát hořkou, mléčnou nebo bílou. Také si můžete vybrat různé posypky. Ale zpátky ke kávě, ta je tu opravdu různorodá. Najdete zde snad každou, na kterou si vzpomenete. Většinou ke každé kávě dostanete malou sladkůstku nebo citát na papírku. A každý ví, že Budík nezastává pojem piccolo, protože to neexistuje, že jo.

 

Jedině espresso.

 

A jestli Vám nestačí malá sladkůstka ke kávě, tak si můžete dát sladký dort. Pro milovníky slaného i dort slaný. A dorty jsou to opravdu obří. Pokud se chcete podívat, jaké dorty jsou v nabídce, koukněte na stránky http://www.cafebudik.cz . V Budíku si také můžete koupit různé druhy čokolád a spoustu dalších pěkných nebo sladkých věcí.

 

Táborským bludištěm prolitý kofeinem.

 

 

MOCCA CAFÉ

Mocca cafe je kavárna, které se přezdívá vláček. Z důvodu, že na stropě jezdí vláček, který se spouští většinou v každou celou hodinu. Tuto kavárnu najdete v nejznámější ulici v Táboře. V ulici Pražská, která spojuje Křižíkovo náměstí a Žižkovo náměstí. Otevírací doba je zde velmi různorodá. Pondělí až pátek mají otevřeno od půl deváté do sedmi, v sobotu od devíti do sedmi a v neděli od deseti do sedmi. Sice tu píšu o kavárnách, ale pokud jste milovníky zmrzliny, tak přesně tady, je ta nejlepší zmrzlina v Táboře! Od domácích smetanových, krémových, čokoládových až po ovocné sorbety a dalších mnoho druhů. A vůbec, kdybych si měla vybrat, kam bych chtěla zajít na dort, bude to rozhodně Vláček. Protože ten má podle mého názoru bezkonkurenčně nejlepší dorty. Přes ty největší klasiky až třeba do skvělých zdravých dortů, a že jsou. A teď k tomu nejhlavnějšímu, ke kávě. Tu mají taky skvělou. Káva, kterou prodávají, je Vergnano. Vláčku stejně řadím nejlepší ocenění v dortech a zmrzlině. A pokud se chcete už teď něco dozvědět o vláčku, tak to prozkoumej na http://moccacafe.cz/ .

 

Jedno espresso do školy, prosím.

 

Železnice ve Vláčku.

 

tohle okementovali:

 1. Zuzana

  Doporučuji prozkoumat i café bar Obývák, kde si praží vlastní kávu a pořádají se různé kávové ochutnávky. To je teprve top kavárna! 🙂

 2. Pavla Marešová

  Výběr míst, fotky a obsah článku je prima. Škoda jen, že kvalitu příspěvku silně sráží jeho stylistická úroveň. Netroufám si tvrdit, že by na weby měli psát jen profi novináři, soukromé blogy to asi moc neřeší a pravopisně tu nejsou problémy (pár čárek možná), ale stavba vět je mírně řečeno velmi slabá. Není to míněno nijak útočně, spíš jako námět k zamyšlení pro Authora (má to nějaký hlubší smyls s tím H?)

  1. Autor
   Kecyvkleci.cz

   Kdybychom rozuměli šifrám tohoto komentáře, rádi bysme odpověděli. Náš blog vystihuje nás samé, proto ani nebude nijak extra spisovný. Líbí se nám to trochu po “domácku”.

  1. Autor
   Kecyvkleci.cz

   Byly top 3, tak až tam zavítáme a oslní nás, třeba se top 3 rozrostou na top 4.

Napsat komentář